تور لحظه آخری آفر تور کیش

کبریا سفر تکین

راه یافتن فیلم های ایرانی به خطوط هوایی خارجی

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تشریح دستاوردهای حضور در بازار جشنواره فیلم برلین از مذاکره با مسئولان چند خط هوایی خارجی برای اضافه شدن آثار سینمایی ایرانی به سبد فیلم‌های این خطوط خبر داد.

علیرضا تابش در گفت‌وگویی با ایسنا با اشاره به تلاش‌هایی که برای نمایش فیلم‌های ایرانی در خطوط شرکت‌های هوایی خارجی انجام شده است از بی‌نتیجه‌ ماندن پیگیری‌ها برای نمایش فیلم‌های ایرانی در خطوط خارجی دو شرکت مهم هواپیمایی ایرانی خبر داد.

راه یافتن فیلم های ایرانی به خطوط هوایی

او درباره دستاورد حضور در جشنواره برلین خاطرنشان کرد: نتیجه عرضه فرهنگی و تجاری فیلم‌های ایرانی در جنبه‌های مختلف مشخص است.

اگر بخواهم به رئوس آن‌ها اشاره کنم باید بگویم، علاوه بر ارزآوری در شرایط اقتصاد مقاومتی که اهمیت زیادی برای سینمای ملی ایران دارد، خنثی‌سازی تبلیغات برخی رسانه‌های معاند و نمایش ظرفیت و تحمل پذیری ایران در برابر انتقادات سازنده از جمله این موارد است.

ضمن اینکه نمایش خلاقیت و نوآوری ایران در عرصه‌های فرهنگی در سه دهه اخیر همواره مورد ستایش جهانیان قرار گرفته است.

مدیرعامل فارابی درباره حضور ایران در شصت و هفتمین جشنواره فیلم برلین و دستاوردهای آن توضیح داد: ابتدا لازم است تفکیکی را مشخص کنیم میان جشنواره و بازار فیلم.

در رویدادهایی سینمایی مثل برلین و کن، جشنواره‌ای بزرگ با تبلیغات و استقبال عمومی در تمام شهر در جریان است، اما محلی وسیع نیز به دست اندرکاران حرفه‌ای پخش و تولید اختصاص داده شده است که فارغ از جریان آنی تماشای فیلم‌ها، به برنامه ریزی‌های آتی سینمایی اختصاص داده شده است و عموم حق ورود به این فضا را ندارند.

 

ایسنا

تهران ، خیابان مفتح شمالی ، چهار راه زهره ، پلاک ۴۰۹ > در نقشه

۰۲۱-۸۸۸۲۲۲۴۹

info@kebriasafar.com

۰۹۳۶-۴۷۸۱۶۴۴