تور لحظه آخری آفر تور کیش

کبریا سفر تکین

منشور حقوق گردشگر

ولقد کرّمنا بنی عادَمَ وَحَملتاهم فى البَرْوَ البحروّرَزقناهم من الطیبات وَفَصَّلناهم على کثیر ممن خلقنا تفضیلاًر.(۷ اسرا)

  

ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و آن ها را در خشکی و دریا، (بر مرکب های راهوار) حمل کردیم و از انواع روزی های پاکیزه به آنان روزی دادیم و آنها را بر بسیاری از موجوداتی که خلق کرده ایم، برتری بخشیدیم.

 

 

با استناد به ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی مصوب ۷/۷/۱۳۷۰ و اصلاحات بعدی و در راستای اجرایی شدن مصوبهی ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب سال ۱۳۸۴ و همچنین در جهت گسترش و ترویج فرهنگ صیانت از حقوق شهروندی، برخورد کریمانه با مردم و در چارچوب بند ۷ کد اخلاق گردشگری مصوب ۱۹۹۹ سازمان جهانی گردشگری، مفاد منشور حقوق گردشگر به منظور تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات متناسب با شأن و منزلت بالای گردشگران در جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر اعلام می گردد:
محور اول: دریافت مطلوب خدمات گردشگری، حق گردشگر است.
محور دوم: به منظور اطمینان از مجاز بودن فعالیت دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری، امکان رویت پروانه بهره برداری فعالیت وگواهینامه مدیر فنی در محل دفتر اشرکت برای گردشگر فراهم باشد.
محور سوم: اطلاعات سفر باید به نحو مطلوب و به میزان کافی در اختیار گردشگر قرار گیرد. اطلاعاتی اعم از (مدت سفر و تاریخ دقیق رفت و برگشت، شهرهای مورد اقامت در طول سفر، نوع و درجه وسیله سفر، نوع و درجه هتل محل اقامت و نشانی دقیق آن، سطح پوشش بیمه ای اختیاری و اجباری، مقصد عبوری و نهایی، فاصله زمانی استاندارد ما بین پرواز های چند مرحله ای برای رسیدن به مقصد، مشخصاتراهنمای تور و آدرس و شماره تماس وی، شرایط تغییر احتمالی در تاریخ و برنامه سفر، قبل از انجام سفر و …)
محور چهارم: حق انتخاب و تصمیم گیری آزادانه گردشگر در دریافت خدمات گردشگری باید محترم شمرده شود.
محور پنجم: رعایت شئونات اخلاقی و همچنین حسن رفتار حرفه ای را از کارکنان دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مسئولین اجرای تور مطالبه نماید.
محور ششم: کنترل مدارک سفر (گذر نامه) خود را از هر حیث از دفاتر شرکت مطالبه نماید.
محور هفتم: بداند در قبال مبلغ پرداختی چه خدماتی را دریافت خواهد نمود.
محور هشتم: یک نسخه از قرارداد امضاء شده را که کلیه خدمات مورد تعهد و مبالغ دریافتی به تفکیک نوع خدمت در آن قید شده و ممهور به مهر دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری است و همچنین یک نسخه از برنامه کامل سفر در اختیار داشته باشد.
محور نهم: بابت کلیه مبالغ پرداختی از دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری رسید صندوق را مطالبه نماید.
محور دهم: رسید تحویل تمامی مدارک ارائه گردیده را از مدیریت دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مطالبه نماید.
محور یازدهم: در صورت بروز هر گونه اشکال در ارائه خدمات در اولین فرصت ممکن با مدیران دفتر شرکت ملاقات و مذاکره نماید.
محور دوازدهم: در صورت افزایش نرخ خدمات، مستندات رسمی افزایش نرخ را از دفتر اشرکت مطالبه نماید.
محور سیزدهم: کلیه مدارک سفر خود را حداقل ۲۴ ساعت قبل از زمان اجرا از دفتر اشرکت اخذ نماید.
محور چهاردهم: دسترسی به نظام کار آمد رسیدگی به شکایات حق گردشگر است.
محور پانزدهم: در صورت مشاهده تخلف از مفاد منشور صدر الاشاره، به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مربوطه، مراجعه و کتبا گزارشی نمایند.

تهران ، خیابان مفتح شمالی ، چهار راه زهره ، پلاک ۴۰۹ > در نقشه

۰۲۱-۸۸۸۲۲۲۴۹

info@kebriasafar.com

۰۹۳۶-۴۷۸۱۶۴۴